Başbakan Yıldırım, Amasya Evet Diyor Mitingi’nde

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM AMASYA MİTİNGİ

Bahçeli’den çok sert bayrak açıklaması
Yıldırım’dan Tokat mitinginde bir ilk! Binlerce kişinin önünde…
Rus ajansı az önce açıkladı! Büyük çatışma başladı
İşte Benim Stilim’de büyük kavga! Deniz bir anda yere yığıldı
Fatma Şahin 3 yılda 350 köyün yüzünü güldürdü
Gören hayran kalıyor gerçek dehşete düşürüyor
Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na seçmeni güldüren teklif
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM AMASYA MİTİNGİ

Hürriyet Gazetesi’nin tepe ismi Sedat Ergin böyle gitti
Hürriyet’ten ikinci ‘Karargah Rahatsız’ skandalı
Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na seçmeni güldüren teklif
AMASYA’da referandum çalışmalarına başlayan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine espri dille yanıt verdi
Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na seçmeni güldüren teklif
Başbakan Binali Yıldırım, Amasya Mitingi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni anayasa yönelik eleştirilerine değindi. “Bir de diyorlar ki ‘Bu tek adam olacak” hatırlatması yapan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na “İstiyorsa gelsin muavin olsun, engel yok. Bu sistemde ona da yer var, herkese yer var. Kıskanma ne olur, biraz daha çalış senin de olur” diyerek seslendi.
Yıldırım: Yeni sistem Erdoğan için değil her doğan içindir!

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında Amasyalı seçmenle bir araya geldi. Yıldırım Amasya’da coşkulu bir kalabalığa seslendi.

Yıldırım: Yeni sistem Erdoğan için değil her doğan içindir!
AMASYA’da Yavuz Sultan Selim Meydanı’nda seçmenlere seslenen Başbakan Binali Yıldırım, hayırcı kanadın ‘Yeni sistem Erdoğan için’ eleştirilerine tek cümleyle yanıt verdi.
Yıldırım, ”Bu anayasayı ‘Recep Tayyip Erdoğan kendisi için yapıyor’ diyorlar. Anayasa değişikliği Erdoğan için değil, her doğan içindir” dedi.
KÜLLİYEN YALAN
‘Meclis bu değişiklikle etkisiz hale geliyor?’ diyorlar. Külliyen yalan. Yalan bunların artık sanatı haline gelmiş. Meclis aksine daha da güçleniyor. Bir başka yalan da ‘Canı sıkılınca Cumhurbaşkanı Meclis’i fesh edecek.’ Külliyen yalan. Bunların hayatı ‘Hayır’, bunlardan hayır gelmez. Bunlar hangi işe ‘Evet’ dediler
BU SİSTEM BABA İLE OĞLU BİRBİRİNE DÜŞÜRÜR
Diyelim ki, Cumhurbaşkanı’yla Meclis arasında bir anlaşmazlık var, işler yürümüyor. Olmadı mı? Hatırlayın, ‘Çankaya’nın şişmanı bilmem neyin düşmanı’ diye rahmetli Özal’a Demirel, orada adamın ecelsiz gitmesine sebep oldu. Sürekli tenkit, hakaret. Daha sonra Ecevit, Ahmet Necdet Sezer’i seçti, anlaştılar, kısa süre sonra onlar da papaz oldular, birbirlerine girdiler. Bu, sistemin arızasından kaynaklanıyor.
KILIÇDAROĞLU İSTİYORSA GELSİN MUAVİN OLSUN
Bir de diyorlar ki ‘Bu tek adam olacak.’ Siz şimdi belediye başkanı seçiyorsunuz değil mi 5 yılda bir. İki tane belediye başkanı mı var Amasya’da. Bir tane değil mi? Cumhurbaşkanı bir tane. Yani Kılıçdaroğlu’nun hatrı için bir tane daha mı Cumhurbaşkanı seçelim? İstiyorsa gelsin muavin olsun, engel yok. Bu sistemde ona da yer var, herkese yer var. Kıskanma ne olur, biraz daha çalış senin de olur.
İKİ SANDIK ARASINDA YETKİ VERİYORUZ
Tek adam seçiyoruz ama iki sandık arasında yetki veriyoruz. Cumhurbaşkanı tek ama daha güçlü olan da millet. Milletten güçlü hiç kimse yok. Sandıkla geliyor sandıkla gidiyor. Onun ötesi yok. Çünkü Türkiye’de milli irade var.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ: HADİ ORADAN
Kılıçdaroğlu, ‘Gideceksiniz sandığa haysiyetinizle, şerefinizle, onurunuzla Hayır diyeceksiniz’ diyor. Hadi oradan. Yani ‘Evet’ dersek haysiyetimiz, şerefimiz, onurumuz gidecek. Yazıklar olsun. Benim vatandaşım, 79 milyon ‘Evet’ de der ‘Hayır’ da der, onurludur, şereflidir, haysiyetlidir. Ne karar verirse versin başımızın üstünde yeri vardır. ‘Hayır’ diyenleri onurlu yapacaksın demeyenleri aşağılayacaksın yazıklar olsun. İstanbul Ankara İzmir Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yalova Yozgat Ankara,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Başbakan,Binali Yıldırım,SONDAKİKA,AK Parti,anayasa,muhalefet,gündem,halk oylaması,marmaris,datça haber, Türkiye,Gazi ,Mustafa Kemal,Survivor2017,Yazılı Basın,sesli makaleler,netd müzik,webtekno,Oyun Delisi,Popüler Kanallar,Söylemezsem Olmaz,Gazete keyfi ,Putin ,Trump,halka,operasyon