Google Backlink

Birçok arkadaşımız bazı sitelere ekledikleri linklerin google backlink olarak sayılmamasından şikayetçi. alexa backlink yerine google backlink kazanmak için dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır.

– Kalitesiz siteden link almamak.
– İçerik bakımından yabancı domainden link almamak
– Bedava bloglardan link almamak.
– Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde google backlink kazanabilirsiniz.
– Ben bu hususlara dikkat ettim ve 1 ayda 39 google backlinkim oldu.
Kolay gelsin.
İyi çalışmalar

cropped-film.bmp1.gif

Flickr’dan bedava backlink almak

Evet arkadaşlar Flickr adlı site Yahoo’nun desteklediği resim upload sitesi olup diğer bir çok resim upload sitelerinden ayıran bir özelliği var.HTML kodlarının istenildiği gibi editlenip yorum yani comments bölümüne entegre edilebilmesidir.Şimdi bir kod düşünün sitenizi direk olarak kapsayan örneğin trend blog gibi bir url yapısı oluşturduğunz ve sitenizin ismini içeren linki hazırladınız.Tek yapmanız gereken Facebook veya Twitter hesabınızla Creat yani Flickr sitesine kayıt olmak ve kayıt olduktan sonra Uplaod seçeneği ile en fazla bir kerede 200 galeri açarsanız istediğiniz kadar resim upload edebiliyorsunuz.Resimlerimizi profilimize upload ettik ve tek yapmanız gereken 15 dakika zaman ayırıp eklediğiniz her resmin altına linklerinizi eklemek.Ekledikten sonra temiz ve kalıcı backlinkleriniz hazır.Bunun dışında yüksek hit alan resimlere de ekleyebilirsiniz.İngilizce yorum yaptıktan sonra link belirtirseniz hiç şekilde banlanma riskide olmuyor
php ile diğer sitelerin google +1’ini almak

<html>
<head>
<script type=”text/javascript” src=”https://apis.google.com/js/plusone.js“>
  {lang: ‘tr’}
</script>
</head>
<body>
<?php
$site 
file_get_contents(‘http://www.seslifilm.net.net’
);
$veri explode(‘<g’,$site
);
$veri2 explode(‘</g’,$veri[1
]);
echo 
‘<g’.$veri2[0].‘</g:plusone>’
;
?>
</body>

<script type=“text/javascript” src=“https://apis.google.com/js/plusone.js>
  {
lang‘tr’
}
</script> <g:plusone size=”tall” href=”http://fistiksite.com”></g:plusone>
<p>&nbsp;</p> 

Özgünlük şart !

Google amcada önceki yazımdaki uygulamaları yaparak index alabiliriz ama aldığımız yazıyı google’de arattığımızda 2. 3. sayfalarda çıkarsak bu indexlenmenin hiçbir faydası olmaz bize… Peki googlede ilk sayfada çıkmak neler yapacağız ? İlk önce özgün olacağız emek hırsızlığı yapmayacağız ! Uslûbumuzu oldukça düzgün kullanarak yazılarımızı gireceğiz… Google özgünlüğü sever hangimiz sevmeyiz ki ?

Sosyal İmleme Kullanacağız !
Sosyal imleme hızlı index almaktaki en büyük faktörlerden birisidir.”Sosyal imleme nedir?” diye bir soru soracak olursanız cevabını kısaca şöyle vereyim : İngilizce terim olarak social bookmarking olarak geçmekte, web sitenizde ki veya blogunuzdaki yazıları,fotoğrafları,videoları sosyal ağlar aracılığıyla internet kullanıcılarına duyurmaktır.

Sosyal imleme sadece hızlı index almaya yaramıyor sitenizin google’nin gözünde büyütüyor ve sitenize ziyaretci çekmenize yarıyor.

Başlangıç olarak yazımla 2 adet sosyal imleme yapalım başlangıç için önümüzdeki yazılarımda sosyal imleme sitelerinin bir listesini oluşturacağım

Backlink Çalışması Yapacağız !

Backlink çalışması sitenizin; hızlı indexlenmesine,google pagerank değeri almasına ve kelime bazlı seoda sizi üst sıralara yerleştirmenize yarar..

Backlink çalışması yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?
Sitemizi yeni açtıysak başlangıçta backlink çalışması yapmanızı önermiyorum google’nin gözünde spam site durumuna düşmenize neden olacaktır.

Birçok webmasterin sıkça düştüğü hatalardan bazıları ; backlinke abanıyorlar gereğinden fazlasıyla backlink çalışması yapıyorlar ve sandboxa düşüyorlar…Biz bu hataya düşmeyeceğiz tabiki kaliteli ve gerekli sayıda backlink alacağız. Backlink alırken aldığınız sitenin içeriği sizin sitenizle aynı olmasına özen gösterin.. Eğer karşılıklı backlink çalışması yaparsanız çapraz backlink çalışmanız daha faydalı olacaktır.

Webmasterlerin düştüğü diğer hata ise ; blog ve profil backlink hatası… Bu sistemi bazı programlar yapıyor ve programla yapılan blog ve profil backlink sitenizi spama çeviriyor ! Size tavsiyem temiz bir kaç imleme sitesi bularak ayda 1 kez anasayfanızı imleme sitelerine gönderin !

DP: Yaptığımız bu işlemlerle sitemiz hızlı index alıyorsa bu google botlarının sitenizi sevmiş olmasıdır. Bu durum sizi daha da iştahlandıracak ve yeni yazılar yazmak için klavyenizi çürütmenize neden olacaktır

Bu yazım buraya kadar arkadaşlar diğer yazılarımda görüşmek üzere