ses ver sesli tuning cadde

 tuning cadde ses ver

Tuning, otomobilin motor ve görünümünde yapılan değişiklikleri ifade eder. otomobilin gerek performansının arttırılması, gerekse farklılaştırıp kişiselleştirilmesi amaçlanır
Tüning Cadde Ses Ver 2013

neredeyse motorun üretimiyle birlikte gelismeye baslayan tuning (modifiye) islemi, günümüzde bir sektör haline geldi. tabii boyutlari da çok genisledi. artik standardin disinda otomobilin gücünü, yol tutus özelliklerin! ve görünümünü degistirmek amaciyla yapylan islemler modifiye olarak adlandiriliyor. teknolojinin gelismesi, ürünlerin farkli zevklere göre tasarlanmasini sagladi.
bu degisimde motorsporlarinin da katkisi çok büyük. Öyle ki, kabin içindeki “süslemelerden” alüminyum görünümlü depo kapaklarina kadar tüm aksesuarlarin temelinde motorsporlari yatiyor. dis görünümde jant-lastik, karoser kiti, farlar, far kaslari, son susturucular, aynalar ve hava kanallari otomobili farkli kilan ayrintilar. bu aksesuarlardan bir bölümü, otomobilin sadece görünümüne degil, yol tutusuna da katki sagliyor. kabindeyse direksiyon simidi, vites topuzu, konsol kaplamalari koltuklar ve renkli gösterge zeminleri ,yapilan degisiklikler arasinda yer aliyor.

tuning cadde ses ver

modifikasyonun temel amaci, gücü artirmak. standarttan daha genis piston kullanmak ya da egzantrik milinin derecesini degistirmek, motora güç kazandirmanin en etkin yollari. bunlari destekleyen diger islemler, elektronik beyin programinin gelistirilmesi ve hava emmeyle egzoz sisteminin modifikasyonu. turbo takviyeli motorlarda bu islemlere ek olarak turbo valfinin basinç limitini artirmak, intercooler’i büyütmek ve pop-off supapi monte ederek güç artirilabiliyor.

tuning cadde – ses ver

otomobilde teknik olarak vadilan modifikasyon sadece gücü artirmayi degil, yol tutusu güçlendirmeyi ve frenaj kabiliyetini artirmayi da kapsiyor. bu degisimler neredeyse bir zincir gibi birbirini takip ediyor, çünkü gücü artirilan otomobili yolda tutmak için birtakim teknik degisiklikler yapmak ve güvenli durabilmesini saglamak için fren sistemini güçlendirmek gerekiyor. biri eksik oldugunda, kötü sonuçlanabilecek kazalarin yasanması her an mümkün. bu nedenle modifiye islemini profesyonel kisilere birakmak en dogrusu. sonuç olarak tuning, yapılan tüm geliştirmelerin ana başlığıdır.