Sesli Sohbete Giremeyenler, SesliFilm.Com

Sesli sohbet odalarına giriş yaparken sorun yaşayan ziyaretçilerimize resimli vede yazılı olarak sorunlardan nasıl kurtulunur detaylı bir şekilde anlatacağız.

 

En çok görülen sorunlardan bazıları:film.bmp

CevaSoru: Sesli sohbet odalarına hangi tarayıcı ile giriş yapmayalım?
p: Sesli chat odalarına en uygun tarayıcı ( bu zamanlar ) İnternet Explorer’dir. Google Chrome, FireFox, Opera, Safari ve buna benzeri tarayıcılarda oda değişememe, sayfaların donması ve buna benzeri sorunlar sıkça görülmekte. Sayılan tarayıcılar Web’te gezerken hızlı ve güvenlidir. Fakat, Sesli sohbet plugin özelliğinden kaynaklanan sorunlardan dolayı girişte sorun yaşayabilirsiniz.

CevaSoru: SpeakyChat javasını ( Eklentisini ) bilgisayarım yüklemiyor? Neden?
Diğer adı ile Active X denetimini giriş yaptığınız sohbet paneli otomatik olarak yüklemiyor ise, Sizler manuel olarak yüklemeniz gerekmektedir. Bunun için ana sayfamız’da yer alan Activex indir linkine tıklayarak sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz.

 Soru: Sohbet panelinde rumuz ( Nick ) yazılan yere ismimi yazamıyorum?
İnternet’te güvenlik ayarlarına bakmanız gerekmektedir. Yüksek derecede bir güvenlik duvarı oluşturdu iseniz problem yaşayabilirsiniz. Bazı tarayıcılarda’da rumuz yazamayabilirsiniz. Bu sorunu aşmak için Tarayıcı değişikliği yapınız.

Soru: Girdiğim sitede ( 404, İnternet Sayfası kullanılmıyor ) gibi hatalar alıyorum?
Cevap: Girmeye çalıştığınızın sitenin ( Sunucusunda ) problem var demektir. Bu sorunun başlıca kaynağı ise sitenin sunucu değişikliği yada saldırı almasıdır. Sunucu değişikliği yapıldı ise sizin yapmanız gereken; Modeme reset at, İe gözat geçmişi sil, Bilgisayarını yeniden başlat bu şekilde giriş yapabilirsiniz.

Soru: Can’t Startup! Needed files not, available! Çıkıyor karşıma bu nedir?
Cevap: Bu sorun genellikle Windows7 vede Vista işletim sisteminde oluşan son zamanlarda en büyük sorunlardan bir tanesi. Bunun için yapacağınız işlem ise, Activex denetimini bilgisayarınızın masa üstüne indiriniz bu hata karşınıza çıktığı zaman Activex denetiminin kurulumu tekrar yapınız, Kurulum yaptıktan sonra en sok seçeneği ise, I want manually reboot later şıkkını tuşlayınız. Sohbet paneline dönünüz ve F5 ( Yenileme ) yapınız. Şu an sorunsuz olarak girebilirsiniz.

Soru: Sesli sohbet odalarına ilk defa giriş yapacağım, Hangi adımları izlemeyelim?
Cevaplar:
1. Adım: Sitede bulunan Sesli sohbet giriş resmine tıklayınız.
2. Adım: Karşınıza çıkan Sohbet panelinin misafir girişi vede üye girişi var, Misafirseniz misafir girişinden, Üye oldu iseniz üye adınızı yazınız.
3. Adım: Sohbet odalarına girmenize az işlem kaldı, Sohbet panelinde karşınıza gelen Activex denetimini otomatik olarak yükleyiniz, 30 saniye içerisinde ( en geç ) sohbet odalarına bağlanacaksınız.

Soru: Sohbet odalarında donmalar yaşıyorum, Sürekli olarak düşüyorum, Niçin?
Cevap: Ttnet’te, SpeakyChat odalarında, yada bilgisayarınızda olan sorunlardan ötürü sohbet panelinde düşmeler yaşayabilirsiniz. Sürekli olarak bu durumlar karşılaşıyor iseniz, bilgisayarınıza format atmanız gerekmektedir.

Yorumlar