Sitelerimi Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını nasıl sağlarım?

Sitemin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını nasıl sağlarım? – SesliFilm

Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için öncelikle içeriğiniz iyi olmalı.Kullanıcıya faydalı, özgün ve sürekli güncellenen içerik her zaman için daha iyi sonuç verir.İyi bir internet sitesinin Google aramalarında üst sıralarda yer alması için aynı zamanda optimizasyon çalışması yapmak gerekir.
Google’ de üst sıralara çıkmak, sitem google da nasıl üste çıkar, tavsiyeler, html ile google de üst sıralarda çıkmanın yolu

 
Google HTML şeklindeki sayfaları daha iyi ve hızlı taramaktadır. Çünkü direk sayfanın içeriğini görebilir ve sunucuya bunu daha hızlı ulaştırır.
– Meta tag dediğimiz kodları kullanmak gerekir. Özellikle “title” etiketini yani sayfaların başlığını mutlaka kullanmak gerekir. Bunun yanında “keywords” anahtar kelimeler, “descriptiton” sayfa içeriği gibi etiketleride kullanmak yararlıdır.

– Web sitenizde görselliği artırmak için flash ve animasyonlar az kullanılmalı hatta gerekli değilse hiç kullanılmamalıdır. Google robotları flashları ve resimleri direk okuyamazlar. Bunun için resimlerde mutlaka “alt” etikeki kullanılmalı, yani resime isim verilmeli.

– Başka sitelerin sizi tanıtmasını yani size link (bağlantı) vermesini sağlamak gereklidir.

– Domain (alan adı) google için önemlidir. Sayfalara verilen isimlerde sayfanın içeriğiyle ve başlığıyla birebir olmalıdır.

– Robots.txt dosyasını kullanmak gerekli. Bu dosya ile google robotlarının nereleri tarayacağı veya nereleri tarayamayacağını bildirmiş oluruz.

– Sitenin içeriğinde kesinlikle özgün yazılar olmalı. İnternetteki yazıyı alıp aynen sitenize koyarsanız google tarafından en arka soralara atılmanıza sebep olursunuz. Çünkü o yazı daha önceden google tarafından taranmıştır, sizi de çalıntı bilgi kullandığınız için değerlendirmeye dahi almaz.

Etiket 
Örnek vermek gerekirse Paylaşmış oldugumuz Sitelerimi Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını nasıl sağlarım? Başlıgına Bu etiketleri Uygun gördük

– SeSLiFiLm

internet sitesi, google, google adsense, web sitesi, seo, search engine optimization, gelir modeli, yahoo, arama motoru, search engine, sonuç sayısı, içerik bulma, arama motorları optimizasyonu, optimizasyon, sayfa bağlantıları, sonuç sayfaları, aramalarda üst sıralarda çıkmak, sayfa içeriği, web sayfası, google optimizasyon, bing, site indeksleme, search, indeks, seo uzmanı, daha çok insana ulaşmak, ürün satmak, reklama dayalı gelir modeli, reklam geliri modeli, gibi etiketleri uygun gördük.

Konumlandırma önemli

Kullanıcıya fayda sağlayan web sayfalarının teknik anlamda da internete uygun hazırlanması gerekir. Doğru kodlama yapılmış, konumlandırılmış ve bağlantıları güçlü olan siteler sonuçlarda daha çok çıkar.

Site haritası iyi olan bir web sitesi hem kullanıcıların hem de arama motoru örümceklerinin daha kolay yolunu bulmasını sağlar.

İçerik güncel olmalı

Kaliteli içeriğin yanı sıra sık güncellenen içerik de arama motorlarında fayda sağlar.

Bir site içeriğinin arama motorları tarafından taze olduğunun anlaşılması için o içeriğin düzenli güncellenmesi gerekir. Düzenli güncellenen içerik her zaman için arama motorları tarafında avantaj sağlar.

Yorumlar